Genel

ELEKTROSTATİK FİLM/JELATİN…

ELEKTROSTATİK FİLM/JELATİN…

          Elektrostatik etiket ile normal jelatin arasındaki temel fark, cama tutunacak tarafta yapışkan bir tabakanın bulunmamasıdır. Geçici elektrostatik çıkartmalar çıkarıldıktan sonra aracın camlarında kendilerine ait herhangi bir iz bırakmaz. Çift taraflı yapışkan bantların çıkarılması gereksiz çaba ve ek maliyet gerektirir ve bazen yüzeyin zarar görmesine neden olur. Gerekli beceriler olmadan kendinden yapışkanlı bandı istenilen yere monte etmek zordur. Montaj kitinde yer alan elektrostatik film sayesinde tüm bu sorunlar çözülmektedir.

          Herkes kusursuzca yapıştırabilir: Doğru şekilde sabitlenmemiş olsa bile kırışmaz. Mikroskobik vantuzlarla ve statik elektrikle yüzeyde tutulan yapışkansız malzemelerin bir diğer dikkat çekici özelliği ise agresif kimyasal bileşiklerin bulunmamasıdır. Bu tür malzemeler, hasara neden olma veya renk bozulmasına neden olma korkusu olmadan herhangi bir yüzeye güvenli bir şekilde yapıştırılabilir.

          Aracınızı değiştirdiğiniz durumda çift taraflı bantla cama yapıştırılmış kamera tutucusunu camdan çıkarmak oldukça zordur. Hatta bir çok kullanıcı sökemedikleri veya zarar verme endişesi ile kamera tutucusunu veya kamerayı aracın camında bırakmaktadır. Elektrostatik bant bu olayı tamamen ortadan kaldırır ve , filmin kenarına ufak bir tırnak hamlesi ile kameranızı camdan kolayda söküp alabilirsiniz. Kameranız, kamera tutucunuz ve cam zarar görmez…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir